Lecitīns, Coral Lecithin

coral-lecithin_120Coral Lecithin (91650)
120 kapsulas

Lecitīns, Coral Lecithin – viena no visuniversālākajām piedevām, kas nepieciešama visu orgānu un sistēmu veselībai, ieskaitot centrālo nervu sistēmu un gremošanas orgānus.

Lecitīnam pazemina holesterīna līmeni, paaugstina organisma pretestību pret toksiskām vielām, stimulē žults izdali, veicina taukskābju uzsūkšanos zarnu traktā, stimulē eritrocītu un hemoglobīna veidošanos. Lecitīns ir nervu šūnu un šķiedru mielīna apvalku sastāvdaļa.

Lecitīns ir profilaktisks līdzeklis nervu sistēmas slimību gadījumā. Labvēlīgi ietekmē prāta spējas, nostiprina atmiņu.

Lecitīnu satur daudzi pārtikas produkti – sojas pupas, graudaugi, alus raugs, zivs, olas dzeltenums u. c. Lecitīns ir sievietes piena sastāvā, nodrošina augļa nervu sistēmas attīstību. Govs piens nesatur lecitīnu.

Lecitīns piedalās daudzās bioķīmiskās reakcijās.

Lecitīns pazemina holesterīna līmeni asinīs. Rezultāti redzami dažas nedēļas pēc tā lietošanas. Zināms, ka augu izcelsmes lecitīns (no sojas pupām) ir efektīvāks nekā dzīvnieku izcelmes (no olām).

Lecitīns ir viens no fosforskābes avotiem. Tas ir mielīna pamatsastāvdaļa. 30% CNS mielīna sastāv no lecitīna. Galvas un mugurkaula smadzenēs, ka arī nervu izolējošo un aizsargaudu sastāvā ir 66% lecitīna. Izkaisītās sklerozes slimniekiem ir samazināts lecitīna daudzums mielīna apvalkos.

Lecitīns nostiprina atmiņu, uzmanību, paaugstina bērnu uztveres spējas, īpaši grūti audzināmajiem.. Lecitīna lietošana nervu audu atjaunošanai atšķirībā no citiem preparātiem nerada blakusefektus.

Lecitīna deva ir atkarīga no slodzes lieluma un organisma vispārējā stāvokļa. Fiziska slodze palielina lecitīna daudzumu muskuļos, tas veicina izturību. Ar gadiem lecitīna daudzums samazinās. Tā trūkums rada mielīna apvalku izdilšanu, nervu sistēmas darbības traucējumus, parādās sapīkums, hroniska noguruma sindroms, smadzeņu darbības izsīkums.

Lecitīna nozīmi dzīvības funkciju uzturēšanai raksturo piemērs. Badošanās gadījumā, kad organisms izmanto enerģijas ieguvei tauku un olbaltumvielu krājumus, lecitīns ir pēdējā izejviela.

Lecitīns veicina taukos šķīstošo vitamīnu A, D, E, K uzsūkšanos (līdz 100%).

Lecitīnu izmanto tauku vielumaiņas traucējumu izraisītu ādas slimību (psoriāzes) ārstēšanā.

Lecitīna trūkums žultī rada tauku vielumaiņas traucējumus, žultsakmeņu veidošanos. Tā lietošana veicina organisma atbrīvošanos no tiem.Lecitīns pasargā aknas no konsevantu, insekticīdu, toksīnu, farmakoloģisku preparātu un alkohola iedarbības.

Lecitīns nodrošina normālu dzimumdziedzeru darbību.

Sastāvs: Šķidrs sojas lecitīns, palīgkomponenti. Nesatur mākslīgus aromatizatorus, krāsvielas, konservantus.